Nuk do ta shohim më në fushë, portieri “legjendar” tërhiqet nga futbolli

Ndaje

Iker Casillas, një prej portierëve më të mirë në botë, ka marrë vendimin më të rëndësishëm, duke i dhënë fund karrierës së tij.

E përditëshmja sportive portugeze “O’Jogo” zbulon se këtë vendim portieri do ta njoftojë ditët e ardhshme në një konferencë për mediat.

Pritet vetëm zyrtarizimi, por në Portugali janë të sigurt se portieri do të tërhiqet nga futbolli i luajtur për të nisur një tjetër aventurë si zyrtar në klubin e Portos.

Spanjolli 38-vjeçar pësoi një infarkt gjatë seancës stërvitore me skuadrën e tij, duke rrezikuar seriozisht jetën. Për fatin e tij të mirë, pas operacionit Casillas iu kthye normalitetit. (kliko ketu)

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje