Tag: portieri

Familjarët tregojnë të vërtetën mbi portierin e Partizanit: E gjitha aksident,...

Ngjarja e rëndë e ndodhur me portierin e Partizanit, Aldo Teqja, ka qënë e gjitha një aksident dhe humbje kontrolli nga 24-vjeçari. Mësohet se...

Detaje tronditëse nga portieri i Partizanit, u ngjit në pallat pas...

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e një dite më parë që tronditi botën e futbollit, por edhe opinionin publik. U raportua...

Nuk do ta shohim më në fushë, portieri “legjendar” tërhiqet nga...

Iker Casillas, një prej portierëve më të mirë në botë, ka marrë vendimin më të rëndësishëm, duke i dhënë fund karrierës së tij. E përditëshmja...

VIDEO/ Portieri bën mrekullinë, sulmuesi nuk i beson syve

Portierët bëhen shpesh protagonist me pritjet e tyre, por ajo që ka bërë gardiani i kolumbianëve të Junior është me të vërtetë i pabesueshëm. Sebastian...

VIDEO/Për të mos u humbur, portieri refuzon urdhërat e tij, trajneri...

Ish-kapiteni i Chelsea, John Terry akuzoi portierin e Chelseas Kepa Arrizabalaga se nuk tregoi ndonjë respekt për Maurizio Sarri pasi refuzoi të dilte në...

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta piloti që u bë...

Futbolli shqiptar është sot në zi, për shkak të ndarjes nga jeta të ish-portierit legjendar. Ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare një nga personalitetet më...

Gjykata merr vendimin, 3 muaj burg për portierin e Partizanit

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 muaj burg portierin e Partizanit, Alban Hoxha. Portieri u shpall fajtor për veprën penale të “drejtimit të automjetit...

Portieri i Kombëtares bën mrekullinë në minutat shtesë, shënon supergol

Kombëtarja shqiptare e 21 vjeçarëve nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në miqësoren e dytë me Bjellorusinë. Golit të Ivan Bakhar në...