Tag: largohet

LAJM I FUNDIT/Jep dorëheqjen kryeministri i Maqedonisë së Veriut

Kryeminisitri Zoran Zaev ka dhene doreheqjen, duke vendosur keshtu te largohet nga posti qeveritar duke i hapur rrugë Qeverisë teknike me mandatë tre mujor,...

Këngëtares shqiptare nuk i ecën konkurrimi tek “Kënga Magjike”, largohet sërish...

Këngëtarja Linda Halimi nuk do të jetë as këtë edicion pjesë e netëve finale të ‘Kënga Magjike 2019’. Këtë herë arsyeja është vajza e...

FOTO/Me djalin e vogël në krahë, largohet nga Shqipëria Marsida Qatja

Personazhi që bëri lëmsh mediat dhe vetë Policinë me Prokurorinëm Marsida Qatja, është larguar nga Shqipëria. Ka qënë vetë Marsida e cila ka postuar një...

Konflikt me Ben Blushin, largohet nga Top Channel dhe moderatori i...

Një tjetër largim nga ekrani i Top- Channel, i një prej figurave me te spikatura për këto 2 vite. Bëhet fjalë për Florian Agalliun,...

“Nuk ishte vendimi im”, gazetarja njofton se nuk do të jetë...

Prezantuesja dhe gazetarja e njohur Ola Bruko, ka pranuar publikisht largimin nga moderimi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët”. Mbrëmjen e kaluar, në transmetim u vu...

VIDEO/Nuk pranoi eleminimin, konkurrenti përplas mikrofonin dhe kamerat në “E diell”

Një situatë e pakëndshme ndodhi gjatë transmetimit të rubrikës “Beauty” në “E diell”. Juria eliminoi parukierin Lorenco i cili kishte për detyrë të imitonte look-un...

FOTO/Këngëtarja shqiptare merr vendimin, largohet nga muzika dhe festivalet

Edhe pse po disa kohë që nuk është aktive në skenë, ajo ka përsëri shumë fansa që e duan.Tashmë Anjeza jeton në Angli dhe...

15 vite në Top Channel, çfarë e bëri Albana Osmanin të...

Prej shumë kohësh, Albana Osmani është lënë në hije dhe moderatoren e talentuar nuk e kemi parë në asnjë program brenda Top-Channel. Mesa duket dhe...

Nuk do ta shohim më në fushë, portieri “legjendar” tërhiqet nga...

Iker Casillas, një prej portierëve më të mirë në botë, ka marrë vendimin më të rëndësishëm, duke i dhënë fund karrierës së tij. E përditëshmja...

FOTO/’The End’, largohet nga Shqipëria kardiologu i suksesshëm

Tashmë nuk është më diçka e re, që mjekë të suksesshëem po braktisin Shqipërinë, për ta ushtruar profesionin e tyre në vende të tjera. Shumë...