Grabitja në SHBA, gazetari nxjerr fotot dhe bën krahasimin: Si u mobilizua menjëherë policia

Një pasqyrim tjetër të  një ngjarje kriminale, na ofron gazetari Flamur Vezaj, i cili jeton prej kohësh në SHBA.

Ai ka treguar sesi vepron policia në SHBA, në një moment kur ka grabitje dhe vjedhje.

Gazetari tregon sesi në pak minuta është zbardhur ngjarja dhe është shprehur se me këtë rast ka dashur të bëjë një krahasim me atë çka ndodhi më 9 prill në Rinas.

 “Më interesantja ishte fakti se policia i bëri thirrje qytetareve të zonës të rrinë mbyllur në shtëpi dhe të gjithë vendet publike (dyqane etj) u vendosen nën kontroll nga stafi i sigurisë për të mos lejuar hajdutin qoftë të strehohet apo edhe të marr ndonjë peng gjatë arratisjes!”, shprehet ai.

Reagimi:

Hajduti dhe shteti!
##
Ky qe shikoni ne foto sot grabiti nje dege banke me arme dhe u largua por duke u ndjek nga policia! Ne ikje e siper nje kalimtare i rastesishem e godet duke ia humbur ekuilibrin dhe canta qe kishte vjedhur i ra nga duart dhe vazhdoi arratisjen! Por ajo qe me beri pershtypje eshte fakti se grabitesi tenton te ndalet nga kalimtari, policia publikoj foton e tij brenda pak minutave duke kerkuar ndihme nga qytetaret dhe ajo me interesantja ishte fakti se policia i beri thirrje qytetareve te zones te rrine mbyllur ne shtepi dhe te gjithe vendet publike (dyqane etj) u vendosen nen kontroll nga stafi i sigurise per te mos lejuar hajdutin qofte te strehohet apo edhe te marr ndonje peng gjate arratisjes! Vec bllokimit dhe kontrollit te zones ku ndodhi grabitja 3 helikopter po monitoronin zonen!
#Ouuu me falni se ju lodha, kot edhe une cfare krahasimi desha te bej
P.S. foto e bankes nga jashte jane te miat se me ndjekin vendngjarjet te komenti pare videon. 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje