“Kërkohen sakrifica”, Paloka sqaron skeptikët për bllokimin e rrugëve: Nuk është asgjë para asaj që na pret

Nënkryetari i PD, Edi  Paloka ka sqaruar të gjithë qytetarët lidhur me protestat që opozita po vijon të mbajë prej javësh.

Në një postim në rrjetet sociale, ai u kthen përgjjigje skeptikëve dhe atyre që mbase mund të mërziten nga aksionet e opozitës.

Paloka thotë se këto “sakrifica” nuk janë asgjë me atë që na pret nëse Rama arrin të konsolidojë diktaturën e krimit në Shqipëri.

REAGIMI I PLOTE

Sot rruget do te bllokohen per te pakten dy ore ne te gjithe Shqiperine.
Kam degjuar keto dite dhe nga ata qe pyesin ; “cfare taksirati kane njerzit ?” .
Kjo ne rastin me te mire eshte driteshkurtesi.
Kushdo qe eshte i bindur se Rama duhet te ike , pasi e ka kuptuar se asnje zgjidhje e permiresim nuk do te kete situata pa largimin e tij, duhet ti bashkohet protestes. Sa me shpejt , aq me pak kosto per te gjithe.
Sakrificat qe kerkohen sot , jane te vogla; nga disa ore ne rruget e bllokuara tek pjesmarrja aktive ne protesten e 11 majit. Sa me shume te zgjase kjo situate , aq me te medha do jene kostot dhe sakrificat. Por te gjitha keto “sakrifica” nuk jane asgje krahasuar me cfare na pret ne se Rama arrin te konsolidoje diktaturen e krimit ne Shqiperi. Kush e ka perjetuar nje here e di qe asnje sakrifice nuk eshte e tepert per ta ndalur.
Kush ka ulur koken perpara rames e pranon skllaverimin , le ta mbaje koken ulur.
Sherbetoret dhe ata qe e ngrene zerin ne mbrojtje te Rames se jane te zhytur njesoj si ai, duhen trajtuar njesoj si ai.
Ne te tjeret kemi detyre te shpetojme te ardhmen e femijeve tane e mos te lejojme nje kriminel te cmendur ta shkatrroje.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje