Tag: Sqarim

Sistem për vizat?/Ambasada e BE sqaron shqiptarët: Ja e vërteta, si...

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë ka dalë me një sqarim lidhur me sistemin ETIAS, rregulli i ri të cilit do të duhet ti nënshtrohen...

Policia ndryshon urdhërin brenda pak orësh, ka tjetër sqarim për lëvizjen...

Policia e Shtetit, duke rivleresuar komunikimin me Ministrine e Shendetesise në lidhje me Udhezimin per ditën e diel, 31 maj, pa makina, informon edhe...

Policia pranon defektin në sistemin TIMS: Zgjati pak dhe s’pati probleme,...

Policia e Shtetit ka reaguar pas lajmeve se sistemi TIMS është dëmtuar dhe nuk funksionon. Ajo pranon se në orët e para të mëngjesit të...

Qindra telefonata në numrin 112, Policia e Shtetit ka një sqarim...

Dita e parë e bllokimit të qarkullimit në shumë rrethe të vendit është shoqëruar me një fluks të pazakontë telefonatash në numrin unik 112. Në...

”Porosia erdhi nga lart”, Basha flet për situatën në konvikt: Ata...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar serish lidhur me takimin e tij te fundit me disa studente ne konviktet e QS, e cila...

FOTO/Ish-missi i Kosovës reagon pas lajmeve për miliarderin indian, shpjegon lidhjen...

Një media e njohur ne Kosove, diten e djeshme publikoi nje artikull lidhur me modelen dhe ish-missin e njohur Agnesa Vuthaj lidhur me lidhjen...

Tërmeti i rradhës është shumë larg’ Sazan Guri: Shteti duhet të...

Ambientalisti Sazan Guri i ka bërë thirrje qytetarëve që të qetësohen pas tërmetit të fortë që tronditi vendin më 26 nëntor. Në emisionin “Provokacija” me...

A do të ketë tërmet tjetër? Flet profesori i sizmiologjisë: Në...

Shqiptarët dje u zgjuan nga lëkundjet e tërmetit që shkundën kryesisht Durrësin, por edhe Tiranën. Deri më tani janë shënuar 24 viktima, mes tyre...

Rikthehen arrestimet e banorëve të Astirit, policia: Bllokuan rrugën dhe zhvilluan...

Policia ka filluar me arrestimet e banorëve tek unaza e Re. Burime zyrtare nga policia, sqarojnë se motivi i arresti të banorëve është thyerja...

FOTO/E paskemi keqkuptuar deklaratën e fundit të Anjeza Shahinit, këngëtarja sqaron...

Anjeza Shahini i futi të gjithë në dilemë me postimin e saj, ku shprehej se i kishte dhene fund pjesëmarrjes në festivale. Aq mjaftoi...