Tag: rruget

VIDEO/Ish-deputetja: Në dy mandate, vetëm 22 km rrugë! Rama, prova e...

Me ane te nje videoje ne rrjetet sociale, Jorida Tabaku ve perballe deklaratave te tij, Kryeministrin Edi Rama. Epiqendra e ketyre deklaratave jane rruget qe...

Ndeshja Tirana-Bylis, policia merr masat: Disa segmente rrugore të bllokuara

Policia e Tiranës shton masat per mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë gjatë zhvillimit të ndeshjes së futbollit midis ekipeve Tirana – Bylis, që do...

Ish-deputeti publikon videon: Projektet e Ramës kanë qëllim vetëm vjedhje

Ish-deputeti Agron Shehaj kembengul se shumë prej projekteve të qeverisë Rama kanë patur vetëm një qëllim: vjedhjen dhe jo interesin publik. Duke publikuar nje video,...

“Ramës s’i ka mbetur gjë tjetër, veç të premtojë”, PD nxjerr...

Drejtori i fushatës së PD, Alfred Rushaj paralajmëron se nuk do të realizohet asnjë projekt i qeverisë Rama, që sipas tij, “vjedh” shqiptarët. Në një...

Policët dhunojnë brutalisht 15-vjeçarin në rrugët e Tiranës, dalin pamjet e...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 16.50 tek Parku i Liqenit Artificial në Tiranë. Një video e shpërndarë në mediat...

Bora mbulon rrugët, Autoriteti Rrugor jep detajet: Qarqet problematike, nevoja për...

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me gjendjen ne akstet kombetare ne vend, duke terhequr vemendjen e drejtuesve te mjeteve per me shume kujdes...

VIDEO/Policia parandalon 20 aksidente brenda natës, dalin pamjet e aksionit

Teksa shpallën vitin e sigurisë rrugore, policia e shtetit e ka marrë seriozisht punën me monitorimin e situatës në rrugët e vendit. Të stacionuar si...

FOTO/Stuhi shiu e rënie gurësh në akset rrugore, ARRSH njoftim: Drejtuesit...

Mëngjesi i sotëm, por dhe gjatë orëve të natës, vendi është përfshirë nga reshje shiu dhe stuhi të forta. Autoriteti Rrugor njofton se te...

Vërshim dherash dhe ujërash, ARRSH sqaron situatën: Ku duhet bërë kujdes

Autoritetit Rrugor Shqiptar ka nxjerrë informacionet e fundit  për gjendjen e rrugëve pas reshjeve të shiut. Sipas ARRSH, në disa akse rrugore janë shënuar probleme...

“Rama i jep mikut të tij 526 milion euro”, PD nxjerr...

Partia demokratie ka sjellë sërish në vemendje koncesionet lidhur me rrugët Millot-Balldrën dhe ajo e Orikum-Dukat. Ish-deputetja e PD Albana Vokshi në një dalje për...