Tag: bllokim

Qyteti grek pranë Shqipërisë hyn në karantinë, në alarm për rastet...

Greqia po përballet me një valë të dytë infektimesh me koronavirus. Kozani, qyteti pranë Shqipërisë është zona e parë që futet në nivelin më...

Disa të infektuar nga Tirana në Itali, guvernatori kërcënon me bllokim...

Guvernatori i Toskanës Enrico Rossi në Itali ka kërcënuar me pezullimin e fluturimeve me Shqipërinë pas numrit të lartë të rasteve me koronavirus të...

Nga sot lëvizja e automjeteve pa autorizime, por policia bllokon rrugën...

Prej ditës së djeshme autostrada Elbasan-Tiranë vazhdon të jetë e bllokuar. Në rrethrrotullimin e Bradasheshit forcat e policisë janë vendosur dhe drejtojnë të gjithë automjetet...

Koronavirusi, anulohet Eurovision 2020 që do të mbahej në Rotterdam

Eurovizion 2020 është anuluar për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e koronavirusit. Kështu, evenimenti më i madh i këngës në Evropë bëhet eventi...

VIDEO/Nuk ‘binden’ qytetarët, ndëshkohen 509 drejtues mjetesh: Ka të shoqëruar në...

Policia e Shtetit njoftoi se ndëshkoi deri në mesditë 509 drejtues mjetesh të cilët theyn urdhrin për ndalim qarkullimi të automjeteve. Sipas informacioneve zyrtare, prej...

FOTO/Avioni nuk ulet dot për shkak të mjegullës, pasagjerët e linjës...

Mjegulla që përfshiu kryeqytetin mbremjen e djeshme, ka sjellë problemet e para lidhur me linjat ajrore. Mësoshet se avioni i linjës “Blue Panorama”, i nisur...

Bllokohen 4 makina luksoze në Kakavijë, policia jep detajet e aksionit

Policia kufitare ka bllokuar në Kakavijë, gjatë fluksit te diteve te festave në hyrje dhe në dalje, 5 automjete të vjedhura, 4 prej tyre...

Bora ia shtron në Qafën e Llogarasë, rruga e pakalueshme

Reshjet e dendura të shiut gjatë dy ditëve të fundit i lanë vendit atyre të dëborës në Qafën e Llogorasë. Bora nisi pasditen e së...

Bllokohet sërish rruga nacionale Librazhd-Elbasan, masiv gurë dhe dherash bllokojnë qarkullimin

Ndonëse u desh një vit per te riparuar dëmin që lanë shirat e kaluar, sërish ka bllokim te rruga në aksin Librazhd-Elbasan për shkak...

Situata pas atentatit, prokurori Ndoj merret në pyetje, makina e braktisur...

Mbrëmjen e djeshme, policia gjeti mjetin e braktisur dhe brenda tij gjetën 2 kallashnikovë, të cilët thuhet se janë përdorur në sulmin ndaj mjetit...