Tag: edi paloka

Lejimi i bizhozit/Paloka flet për një takim misterioz mbrëmë të Edi...

Ne nje reagim te fundit ne rrjetet sociale, Edi Paloka i ka drejtuar disa pyetje kryeministrit Edi Rama, te cilat sipas tij duhet dhe...

“Deti”, PD-Ramës: Pse një javë më parë kishte ku shtrihej Greqia...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka akuzon kryeministrin Edi Rama lidhur me debatin e kufirit detar me Greqinë, që sipas tij po mundohet që të...

Paloka-Spiropalit: Kur Rama të të sjellë gati tekstin e sulmit për...

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka reaguar pas akuzave të Elisa Spiropalit, drejtuar zëdhënësit të Partive Popullore Europiane, Michael Gahler. Paloka shkruan se Gahler dhe...

Miratimi i ndryshimeve kushtetuese/Reagon PD: Shërbëtorë e padronë u deklaruan me...

Pas miratimit te ndryshimeve kushtetuese qe i hap rruge listave te hapura dhe heqjes se koalicioneve parazgjedhore, ka ardhur reagimi i pare nga Partia...

“Edhe Byroja Kombëtare e Hetimit po merret nga qeveria”, PD paralajmëron:...

Partia Demokratike ka paralajmëruar sot se Qeveria po shtie në dorë edhe Byronë Kombëtare të Hetimit, duke përgatitur të vërë në krye të saj...

PD i përgjigjet ftesës së Ramës: Bëre marrëveshje me veten dhe...

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, ka reaguar pas ftesës së kryeministrit Edi Rama ndaj opozitës jashtë parlamentare për të marrë pjesë në mbledhjen e sotme...

Paloka publikon videon e Rames: Gimi (Kajmaku) eshte si puna ime

Nënkryetari i PD, Edi Paloka publikon videon me pamjet nga prezantimi i Agim Kajmakut prej Rames ne Vore. “Me gojen e tij: “Gimi eshte si...

Mazhoranca i rrëzon dekretet e kthimit të ligjeve pa njoftuar Metën,...

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave nuk i mori në konsideratë vërejtjet e Presidentit për 3 ligje që kanë të bëjnë me taksa  dhe investime,...

“Zvarritu Edi zvarritu”, Paloka: Rama ka para për të paguar Knutin,...

Edi Paloka, nenkryetari i PD, fajeson kryeministrin Edi Rama dhe mazhorancen si pergjegjese kryesore per zvarritjen e reformes zgjedhore. Pasi opozita propozoi te hene si...

“Kurrë nuk u tha se sa mjekë dhe infermierë e kishin...

Për Edi Palokën ka një mosperputhje me shifrat lidhur me mjeket dhe infermieret qe sherohen dhe ata qe preken nga koronavirusi. Duke qene se...