“Zvarritu Edi zvarritu”, Paloka: Rama ka para për të paguar Knutin, por jo për një sallë për tryezën

Edi Paloka, nenkryetari i PD, fajeson kryeministrin Edi Rama dhe mazhorancen si pergjegjese kryesore per zvarritjen e reformes zgjedhore.

Pasi opozita propozoi te hene si daten e mbledhjes se ardhshme, mazhoranca permes OBSE u pergjigj se takimi do te spostohej te marten, per shkak te festes se Bajramit, por dhe pamundesise per te paguar nje salle.

Kjo gje, nuk i ka pelqyer Palokes, i cili shkruan se Edi Rama po ben gjithçka per ta zvarritur reformen, dhe ketu ben krahasimin me pagesen qe do t’i bejne Knut Fleckenstein, i cili eshte vendosur si keshilltar per integrimin per Ruçin.

Cdo justifikim banal eshte i mire per Ramen , mjafton qe te zvarrise sa te mundet Reformen Zgjedhore.

Kerkesen e perfaqsuesve te opozites per te mbledhur tryezen te henen, Rama ( nepermjet Gjiknurit) e ka kundershtuar me dy “argumente” , justifikime qesharake ;
Ky qafir qe ne nje dite te shenjte per myslimanet , sic eshte festa e Fiter Bajramit, kerkon te tallet duke marre rolin e Padishahut qe ka ne dore ti lejoje ose jo lutjen tradicionale , qenka kujtuar se e hena eshte pushim dhe perfaqsuesit e tij nuk mund te privohen nga kjo “e drejte”…E pas kesaj vjen dhe justifikimi tjeter , per pamundesine qe te paguajne per te marre nje salle ne Pallatin e Kongreseve !!!

Kane para per ti lidhur pension suplementar dhe Knutit qe “do na ndihmoje per integrimin” duke keshilluar Rucin, po nuk kemi per Tryezen Zgjedhore qe eshte kusht i BE per integrimin. Vazhdo zvarritu Edvin …“,-shkruan ish-deputeti.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje