Miratimi i ndryshimeve kushtetuese/Reagon PD: Shërbëtorë e padronë u deklaruan me emër…

Pas miratimit te ndryshimeve kushtetuese qe i hap rruge listave te hapura dhe heqjes se koalicioneve parazgjedhore, ka ardhur reagimi i pare nga Partia Demokratike.

Nenkryetari Edi Paloka e ka quajtur palaçollëk dhe eshte ndalur tek deputetet qe sipas tij u kthyen ne sherbetore te Rames.

E vetmja gje e mire e palacollikut qe u konsumua sot ne sallen e Parlamentit , eshte se sherbetore e padrone u deklaruan me emer dhe nuk do munden te perdridhen neser”,-shkruan  Paloka.

Amendimi i nenit 64 dhe 68 të Kushtetutës krijon mundësinë e hapjes së listave, heq nga Kushtetuta koalicionet parazgjedhore si subjekt zgjedhor, si dhe vendos prag kombëtar.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje