300 kg kanabis gati për trafik drejt Italisë, në pranga 2 persona në Vlorë

0Shares
0

Polica kufitare Delta Forcë dhe Drejtoria e qarkut Vlorë në një aksion të përbashkët kanë kapur rreth 300 kg kanabis në gjirin e quajtur Petruna në gadishullin e Karaburunit.

Ndërkohë nga kontrolli i ushtruar në këtë gji ku u gjet dhe droga u kapen dhe arrestuan dy persona të dyshuar si posedues të drogës.

Ata janë  shtetasit Elton Muço  40 vjeç si dhe Olsi Ylli 30 vjeç.

Ndërkohë sipas burimeve nga policia kufitare, droga ishte e fshehur në këtë gji dhe priste për tu ngarkuar dhe më pas transportuar drejt Italisë.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje