Shtëpia e familjes shqiptare merr flakë, nëna me fëmijët në gjendje të rëndë

Ndaje
Foto Ilustruese

Dy fëmijë dhe një nënë shqiptare janë në gjendje të rëndë për jetën, pasi morë plagë të rënda nga djegia në shumicën e trupit kur banesa e tyre u përfshi nga flakët.

Ngjarja ka ndodhur në komunën Firenzuola në provincën e Firences.

Mediat italiane shkruajnë se nga flakët kanë pësuar lëndime të rënda nëna 40 vjeçare dhe dy fëmijët e saj, një vajzë 11 vjeç dhe vëllai i saj 8 vjeç.

Mjekët shprehen se gjendja e tyre është kritike.

Nuk ka ende një version zyrtar, por deri më tani, dyshohet se shkak për zjarrin është bërë një lojë e fëmijëve, të cilët kanë ndezur një çakmak e më pas flakët kanë përfshirë banesën.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje