‘Deklaro më shumë që mos të të kontrollojmë’,tatimet imponim ndaj operatorëve turistikë

Ndaje

Tatimet kanë nisur një veprimtari detyruese ndaj operatorëve turistike, ku u imponojnë të faturojnë dhe deklarojnë 30% më shumë se viti paraardhës për vitin 2018.

Sipas qytetarit që denoncon, i gjithë procesi quhet “intervistim” , duke thirrur pranë zyrave të tyre operatorët turistikë në mënyrë që të mos shpërndajnë shkresë pasi bëhet publike.

”Atje i njohin me “detyrimin” qe duhet te nenshkruajne, duke i sqaruar se ai qe pranon “nuk do te kete kontrolle” nga ana e tatimeve, dhe se “pergjigja pozitive” do te beje qe te njoftohen punonjesit ne terren “te mos e vizitojne” biznesin ne fjale, shkruan qytetarja.

Lexoni të plotë denoncimin.

Edvini rikthehet tatimin e jashtezakonshem te eterve mizor per turizmin!

Operatereve turistik ju imponojne dhe detyrojne te faturojne 30% me shume per vitin 2018 se sa vitin paraardhes.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje Doktor,

Tatimet kane nisur nje veprimtari detyruese ndaj operatoreve turistike, ku u imponojne te faturojne dhe deklarojne 30% me shume se viti paraardhes per vitin 2018. Procesin e quajne “intervistim” , duke thirrur prane zyrave te tyre operatoret turistike ne menyre qe te mos shperndajne shkrese pasi behet publike.

Atje i njohin me “detyrimin” qe duhet te nenshkruajne, duke i sqaruar se ai qe pranon “nuk do te kete kontrolle” nga ana e tatimeve, dhe se “pergjigja pozitive” do te beje qe te njoftohen punonjesit ne terren “te mos e vizitojne” biznesin ne fjale. Dmth, nese pergjigja eshte “negative” , punonjesit ne terren do te udhezohen “ta vizitojne” biznesin ne fjale….

“Arturo Ui” domethene.

Bashkengjitur nje foto e shkreses fotografuar me nxitim, me te cilen “te thirrurit” njihen ne zyrat e tatimeve dhe nuk u lejohet ta marrin me vete qe te mos e shperndajne e te mos mbeten gjurme.”

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje