Tag: Tatimet

Sqarim i Tatimeve, mos e humbni: Si te aplikoni per pagen...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka informuar sot ne lidhje me kriteret dhe mënyrën e aplikimit për përfitimin e ndihmës financiare, të barabartë me...

Inspektorëve të Tatimeve do t’u vihet GPS, zbulohen risitë në punën...

Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve Znj.Delina Ibrahimaj, bëri publike dje prioritetet e Administratës Tatimore për vitin 2020. Ibrahimaj sqaroi se “Zbatimi i Planit Operacional 2020 ka...

Buxheti në krizë, qeveria presion punonjësve të saj: Vërtetoni që nuk...

Një shkresë që u është dërguar punonjësve të administratës gjatë ditëve të fundit, nga ana e Ministrisë së Financave u ka kërkuar atyre që...

Rregulla të reja nga Janari, pesë kategoritë e makinave që nuk...

Nga janari i vitit të ardhshëm, kategorisë së makinave për të cilat nuk do të paguhen taksa do t’i shtohet një kategori e re,...

PD kritikon vendimin e fundit të qeverisë: Goditen bizneset, nuk do...

Nga selia blu, Dorian Teliti ka adresuar problemet e biznesit sot në Shqipëri, duke përmendur hapat e ndërmarra deri më tani nga qeveria aktuale. Teliti...

“Po fshihen të dhëna sensitive”,Berisha bën publike denoncimin për drejtoreshën e...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot shqetësimin që kanë prej disa kohësh punonjësit e Drejtorisës së Përgjithshme të Tatimeve prej kërcënimeve që po ju...

Ish-deputetja skeptike për sistemin e ri tatimor: Do të prodhojë kosto...

Ish-deputetja e  PD, Jorida Tabaku ka marrë sërish në analizë sistemin e ri që qeveria kërkon të implementojë për tatimet. Në një shënim në...

Shkarkohet nga detyra zv/drejtori i Pergjithshem i Tatimeve

Eshte shkarkuar sot nga detyra Ervin Hoxha, zevendes drejtori i hetimit tatimor në Tiranë. Motivet e shkarkimit nuk jane bere publike nderkohe qe muajt e...

Ish-drejtoresha e Tatimeve merr postin e ri, tani pjesë e televizionit

Ish-drejtoresha e  Drejtorisë së Tatimeve Briseida Shehaj ka lënë mënjanë politikën, për t’i hyrë botës së televizionit. Burime për Newsbomb.al bëjnë me dije se...

FOTO/”Kemi frikë të hapim dritaren”, ish-drejtoresha e Tatimeve denoncim të fortë...

Mania e ndërtimeve nuk ndodh vetëm në Tiranë, pasi dhe në qytete te tjera jepen leja pothuajse çdo ditë. Një denoncim të tillë e ka...