LAJM I FUNDIT/Durrës,dhunohet avokati para gjykatës

Ndaje

Është dhunuar para gjykatës, avokati Ilia Ilia. Pas një debati në seancën gjyqësore me prokurorin  Arjan Ndoja,në të hyrë të gjykatës është kapur nga dy persona me të cilët është dhe konfrontuar fizikisht.

Një nga personat që e ka sulmuar ka qënë shoferi i prokurorit.  Gjëndja e tij shëndëtsore është e qëndrueshme dhe pse është i plagosur. Ai është kërcënuar fillimisht dhe më pas duke kundërshtuar e kanë goditur.

Të dy personat janë shoqëruar në komisariat dhe po pritet një urdhër arresti apo jo për prokurorin.

Foto e avokatit Ilia.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje