FOTO & EMRI/ Abuzimi me pronat, kryebashkiaku i Rrogozhinës “burgoset” në Shqipëri, ja vendimi i Gjykatës

Katër persona janë vënë në pranga, e dy të tjerë janë nën hetime me masë sigurie ‘arrest shtëpie’ dhe detyrim paraqitje.

Burime nga policia kanë bërë të ditur, se kryebashkiaku i Rrogozhinës, Beqir Nuredini i ka shpëtuar arrestimit në burg, pasi gjykata ka vendosur ndaj tij masën e sigurisë detyrim paraqitje dhe i ka bllokuar pasaportën, duke “e burgosur”, brenda vendit, për të mos e lejuar daljen jashtë.

Vendimi i mor sot nga Gjykata e Shkallës së Parë e Kavajës.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje