Tag: Kryebashkiaku

Ekzekutimi i biznesmenit/ Niko Goro kushëri me kryebashkiakun e Himarës, autori...

Vrasja e biznesmenit Niko Goro në mes të Himarës tronditi vendin mëngjesin e sotëm, ndërsa janë publikuar të tjera detaje nga atentati. Ngjarja ndodhi rreth...

Infektohet me Covid-19 kryebashkiaku i Librazhdit

Infektohet me Covid-19 kryebashkiaku i Librazhdit Kastriot Gurra. Mesohet se kryebashkiaku ndodhet në banesën e tij nga ku po vijon drejtimin e punës së bashkisë. Nga...

Infektohet me koronavirus dhe shoferi i kryebashkiakut të Librazhdit

Covid-19 ka hyrë në bashkinë e Librazhdit. Shoferi i kryebashkiakut, Kastriot Gurra është  infektuar me koronavirus. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se shoferi, i...

U infektua me Covid-19, Veliaj niset drejt Turqisë për kurim më...

Prej 28 korrikut kryebashkiaku i Tiranës është konfirmuar me koronavirus. Pas publikimit të lajmit prej tij ai është karantinuar në banesën e tij ku...

Kryebashkiaku i Mirditës infektohet me Covid-19, prej një jave i karantinuar

Kryebashkiaku i Mirditës, Ndrec Deda është infektuar me Covid-19.Lajmin e ka bërë të ditur gazetari Saimir Kola, përmes një postimi në “Facebook”. Ai gjithashtu ka...

Si u arrestua Agim Kajmaku, u shtrua në spital për shkak...

Pas disa muajsh i arratisur nga drejtesia, ish kryebahskiaku i Vorës, Agim Kajmaku është arrestuar nga policia. Ish kreu i bashkisë është arrestuar në...

KLSH kallëzon në SPAK ish-kryetarin e bashkisë Finiq dhe dy zyrtarë,...

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion ish-kryebashkiakun e Finiqit Leonida Hristo dhe zy zyrtarë të tjerë, ish-përgjegjësin e...

Vendimi për Malajn, PD kallëzon penalisht 5 anëtarët e KQZ-së

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit te KQZ lidhur me kryebashkiakun e Matit. PD nepermjet Clirim Gjatës, shprehet se vendimi i KQZ në ikje për...

KQZ merr vendimin për fatin e Agron Malajt

KQZ ka konfirmuar për herë të dytë në detyrë kryebashkiakun e Matit, Agron Malaj. Vendimi është marrë pak më parë pasi prokuroria konfirmoi se...

DOKUMENTI/Kryebashkiaku i Gramshit fshehu hetimin për vjedhje, çfarë thotë për ngjarjen

Kryebashkiaku socialist i Gramshit, Klodian Taçe ka qenë në hetim pas një kallëzimi të bërë për vjedhje. Ka qenë viti 2009 kur Taçe është...