Tag: Prona

Banorët dhe bizneset e Tiranës do paguajnë më shumë taksë prone...

Familjarët e Tiranës pritet të paguajnë në total 6.2 milionë euro si taksa për pronën në vitin 2020, sipas parashikimeve në projektbuxhetin e kryeqytetit...

Tabaku flet me shifra: Ja çfarë ka bërë qeveria kundër pronës...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka shpjeguar dhe njëherë  se çfarë ka sjellë qeverisja ndaj pronës private dhe asaj publike. Tabaku i referohet vendimeve...

DETAJE/Konflikt pronash, plagoset pronari i biznesit në Kavajë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, ku një 26-vjeçar ka plagosur pronarin e një furre buke. Burime nga policia,...

VIDEO/”Luli do t’iu mbështesim” Basha merr përkrahjen e banorëve në Paskuqan

Lulzim Basha ndodhet në Paskuqan për të zhvilluar sërish takime me qytetarët ku u  njoh konkretisht me problemet që ata kanë. Basha në bisedat me...

LAJM I FUNDIT/Librazhd, pronat futin në sherr kushërinjtë

Një shërr për motive pronësie ka përfshirë kushërinjtë në Librazhd. Sipas policisë, një 21 vjecar, ka goditur me sende të forta kushëririn e dytë të...

VIDEO/PD siguron informacione të plota: Si prona e pronarëve po grabitet...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku është ndalur tek ligji i ri i kthimit dhe kompensimit të Pronave. Përmes një deklarate për mediat, ajo është...

Tabaku ngre alarmin: Në prag të regjimit totalitar, ja plani i...

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka bërë një apel të fortë, ku ka kërkuar të ndalohet vjedhja me ligje speciale e pronës publike. Ajo shkruan se...

Sekuestrohen pasuritë e Kastriot Kilës në Elbasan, vlera e tyre kap...

Prokuroria e Elbasanit ka kërkuar të vihet në sekuestro preventive një ndërtesë 5-katëshe  e cila kap shumën prej 70. 819.000 lekë të reja.  Nën...

Rjedhin nga veprimtari kriminale, sekuestrohen 360 mijë euro pasuri në Vlorë

Policia në bashkëpunim me Prokurorinë kanë bërë sekuestrimin e disa pasurive që rrjedhin nga burime jo të ligjshme në qytetin e Vlorës. Seksioni i Krimit...

VIDEO/Abuzuan me pronat, ndalohen 11 persona në Laç

Procedohen penalisht 11 ish- punonjës në Z.V.R.P.P.Kurbin dhe qytetarë përfitues toke, për falsifikime dokumentash, shpërdorim detyre dhe pastrim të produkteve të veprës penale ,...