Tag: Beqir Nuredini

EMRI & FOTO/ IKMT padit kryebashkiakun e Rrogozhinës për 31 lejet...

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit kallëzon penalisht kryetarin e bashkisë Rrogozhinë, Beqir Nuredini, me akuzën për “Shpërdorim detyre”, parashikuar nga neni 248 te...

Grabitja e tokave në Spille, kryebashkiaku dhe noteri nuk paraqiten në...

Mos paraqitja në gjykatë e dy të akuzuarve për abuzimetme pronat në Spille ka detyruar prokurorinë të kërkojë përsëritjen e njoftimeve për të tre...

Reagon kryebashkiaku i Rrogozhinës, gjykata i bllokoi pasaportën

Kreu i Bashkisë së Rrogozhinës, Beqir Nuredini ka reaguar lidhur me akuzat që ka ngritur prokuroria ndaj tij si dhe vendimin që dha gjykata...

VIDEO/ Akuzohet për abuzime me pronat, kur Edi Rama “promovonte”: Beqir...

Beqir Nuredini është kryetari i parë i bashkisë që po hetohet pas prishjes së aletaëve PS-LSI-PDIU. Ai drejton Bashkinë e Rrogozhinës prej dy vitesh...

FOTO & EMRI/ Abuzimi me pronat, kryebashkiaku i Rrogozhinës “burgoset” në...

Katër persona janë vënë në pranga, e dy të tjerë janë nën hetime me masë sigurie ‘arrest shtëpie’ dhe detyrim paraqitje. Burime nga policia kanë...