SALI BERISHA/ Dy lajme të mira nga Kosova për të gjithë shqiptarët!

Ndaje

Te dashur miq, ne prag te 10 vjetorit te Pavarsise se Kosoves u zhbllokua me negociata marreveshja e demarkacionit te kufirit me Malin e Zi dhe shteti i Barbados deklaron njohjen e Republikes se Kosoves.

Marreveshja per demarkacionin me Malin e Zi ka nje impakt te madh ne marredheniet miqesore me kete vend fqinj dhe heq çdo pengese per heqjen e vizave te BE per qytetaret e Kosoves.

Njohja e Kosoves se Pavarur nga Barbados eshte nje hap tjeter i rendesishem ne konsolidimin e pozicionit nderkombetar te Kosoves dhe rrugen e anetaresimit te saj ne OKB! Urime Kosoves!

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje