Tag: Kosove

E FUNDIT/EULEX arreston ish-kreun e Inteligjencës së Kosovës

Salih Mustafa, ish-shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drejtuar njësitin e quajtur...

E habitshme! Brenda 24 orëve infermierja shqiptare merr rezultate të ndryshme...

Infermierja e Qendër Klinike Universitare të Kosovës, (QKUK-së) Shqipe Kadriu ka marrë dy rezultate të testit për Covid-19. Nëpërmjet një postimi në Facebook, infermierja tregon...

Gruaja shkon tek ‘hoxha’ për hajmali, ai e shfrytëzon seksualisht 6...

Policia e Kosovës e ka arrestuar një burrë 70-vjeçar, i cili për 6 vite me radhë duke iu paraqitur si hoxhë e kishte shfrytëzuar...

FOTO/Shpërthen bombola e oksigjenit në dhomën ku trajtohej i sëmuri me...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Urgjencën e Spitalit të Përgjithshëm në Ferizaj të Kosovës, ku një bombol oksigjeni ka shpërthyer dhe për...

Arrestohet këngëtari shqiptar në lokalin me 120 persona, akuzat ndaj tij

Është arrestuar nga policia këngëtari shqiptar nga Kosova, Korab Jetishi, i biri i këngëtarit të njohur, Shkëlzen Jetishi. Mësohet se ai ka rënë në...

Arrestohet ish-ministri i Shëndetësisë, ngacmoi seksualisht pacienten në spital

Ish-ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Numan Baliq, është përfshirë përsëri në një skandal seksual. Kësaj radhe, nderkohe qe ishte në vendin e tij të punës...

“Gjithkush ka të drejtë të infektohet”, deklarata e Institutit të Shëndetit...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka reaguar me një deklaratë në lidhje me disa lajme që sipas tij, janë përhapur të pa...

Në Kosovë nisin arrestimet, ndëshkime serioze për ata që nuk respektojnë...

Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona në rajonin e Mitrovicës dhe Gjakovës, pasi nuk kanë respektuar masat e vendosura nga autoritetet për të...

COVID-19 ndryshon ritualin e faljes së namazit, në Kosovë ndalohet, në...

Besimtarët myslimanë kanë falur mëngjesin e sotëm Kurban Bajramin. Në Tiranë është mbajtur ceremonia qendrore nga kreu i Komunitetit Mysliman Bujar Spahiu, në Xhaminë e...

Infektohet me koronavirus një tjetër politikan në Kosovë, dyshime dhe për...

Kreu i PDK’së, Kadri Veseli ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus shkruan Express. Deri më tani Veseli nuk ka njoftuar se është konfirmuar pozitiv, derisa, të heshtur gjatë të enjtes kanë...