Vasili i përgjigjet Ramës: Ti je një qen i rrahur, Meta t’i mbërtheu flegrat e hundës

0Shares
0

Lëvizja Socialiste për Integrim akuzon kryeministrin Rama se po mashtron lidhur me reformën në drejtësi dhe zgjedhjen e kryeprokurores vetëm me votat e shumicës. Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili shkruan se pasi Meta e detyroi të votonte reformën, Rama sot deklaron se e ka dashur shumë reformën.

Statusi i plotë i Petrit Vasilit
Manine e genjeshtres se kryeministrit s’e sheron dot as mjekesia me koncesione. Ne 21-22 korrik nga 140 votat e reformes ne drejtesi kishte tmerr vetem kryeministri, kete e di i madh e i vogel. Kryeministri pergaditi ne ate kohe edhe pazarin e gjësë se gjallë per te blere votat per reformen, ashtu sic ben sot qe e zgjedh e kap kryeprokurorin me 69 vota me pak se cdo minister. Pazarin e gjese gjalle e zhbëri Ilir Meta dhe LSI,kryeministrit ja mbërthyen flegrat e hundes, perfundoi si qen i rrahur lagjeje dhe votoi pa llafe si qingj bashke me tjeret,me 140 vota. Sot ky qen i rrahur genjen e thote qe medemek ky e paska dashur shume reformen. Por gungen e gungacit dhe semundjen e genjeshtres se kryeministrit s’ka mjekesi qe e sheron qofte kjo edhe me koncesione.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje