Tag: petrit vasili

“Përfaqësuesi i PS bojkotoi mbledhjen”,Bylykbashi tregon detajet: Duan të ndryshojnë rregullat...

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi deklaroi sot se PS refuzoi që ti drejtohet për opinion OSBE-ODIHR, për të marrë opinion për çështjet që...

Bylykbashi tregon detajet nga mbledhja e fundit: “PS asnjë cm tërheqje...

Përfaqësuesi i PD-së Oerd Bylybashi pak pas mbarimit të mbledhjes së Këshillit Politik deklaroi se opozita nuk ka ndryshuar qëndrimet e saj, ndërsa theksoi...

“Lapsusi i specialistit që nuk e korrigjoi askush”, Vasili nxjerr videon:...

Petrit Vasili ka qene i vemendshem gjate mbledhjes se djeshme te komitetit te eksperteve dhe ka veçuar nje prej lapsuseve qe u be dhe...

“Kryeministrit i duhet bërë electroshock”, Vasili i ashpër: Pas orës 6...

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka dalë me një thirrje për kryeministrin Edi Rama që të tërhiqet nga masat ekstreme, pasi njerëzit nuk infektohen...

‘Shtetrrethimi’/Vasili replikë Ramës: Kufizimet absolute kërkojnë zgjidhje alternative që ti s’i...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka nje replike ndaj kreyminsitrit Edi Rama, pasi reagoi disa here  në lidhje me masat e marra për mbrojtjen...

Ish-deputeti jep përgjigjen, pse nuk ka asnjë rast me koronavirus në...

Nje tjeter kendveshtrim ka patur Petrit Vasili lidhur me faktin se pse nuk ka patur asnje rast me koronavirus ne Shqiperi. Kujtojme se Kesaj...

Ish-ministri flet me baza shkencore, pse nuk ka nevojë për panik...

Ish-ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili ka reaguar se fundmi për epideminë e koronavirusit në botë dhe shifrat përkatëse të rasdteve të konstatuara. Duke iu referuar...

“Fle me kryebashkiakët kriminelë”, Vasili paralajmëron Ballën: Vetëm disa kanë dalë...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, i është përgjigjur menjehere kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, i cili i bëri thirrje Presidentit Ilir...

Vasili: SPAK te hetoje pergjimet e Zogut te Tiranes per blerjen...

Ne lidhje me pergjimin per blerjen e votave ne Tirane me 30 qershor 2019 reagoi nënkryetari i LSI, Petrit Vasili. Ai tha se SPAK...

‘Shengeni ballkanik”/Ish-deputeti kërkon të zbardhet roli i Ramës: Shqipëria e Kosova...

Minishengeni mes vendeve si Shqiperia, Maqedonia e Veriut dhe Serbia vijon ende te jete teme e nxehte, pasi me perjashtimin e Kosoves situata ngre...