Shqiptari 39-vjeçar mbush makinën me drogë dhe niset drejt Greqisë, ja si u kap në Artë

Një 39-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke ditën e sotme, pasi është kapur duke transportuar drogë. Shqiptari 39-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, rezulton person i shpallur në kërkim në Janinë dhe Trikalla.
Pasi ka pikasur mjetin që vinte nga kufiri i gjelbër, policia greke është vënë në ndjekje të tij, duke e ndaluar në zonën e Artës. Nga kontrolli i ushtruar në mjet, policia ka gjetur 56 pako me drogë, me peshe totale 62 kg 800 gramë. Sakaq, është sekuestruar lënda narkotike, dhe është vënë në pranga drejtuesi i mjetit i mjetit, 39-vjeçari shqiptar.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje