VIDEO/ Shqiptarët me parrullën “Drejtësi për djalin tonë”, protestojnë në Tiranë për Florenc Beqirin

Në sheshin përpara Piramidës në Tiranë po protestohet nga një grup qytetarësh dhe përfaqësues të shoqërisë civile, për vdekjen e Florenc Beqirit në një spital të Francës. 23 vjeçari shqiptar u dhunua në një burg të Marsejës, vetëm një ditë para kthimit në Shqipëri. Më pas ai u dërgua në spital, por ka humbur jetën dhe familja për këtë fajëson mjekët, të cilët i kanë hequr aparaturat që e mbanin gjallë. E teksa shteti i Edi Ramës heshti për ngjarjen, protestuesit janë duke manifestuar me parulla të ndryshme, si “Duam drejtësi për djalin tonë”.

https://www.facebook.com/thurje/videos/695891940619977/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje