VIDEO/ Policia ushtron kontrolle në pikat e shitjes së fishekzjarreve

0Shares
0

Policia e Tiranës ka rritur parametrat e sigurisë gjatë festave të fundvitit. Në bashkëpunim edhe me shërbimet e parandalimit të Zjarreve pranë Drejtorisë së Shërbimit Zjarrfikës, po ushtrohen kontrolle  në subjektet e ndryshme për masat e marra nga ana e tyre  në zbatim të kërkesave të Rregullores “Për mënyrën, kushtet dhe kriteret e magazinimit dhe tregeëtimit  të  lëndëve  piroteknike  e  fishekzjarreve”,

Kontrollet kanë vijuar në subjektet  në tregun “Çam” për verifikimin e dokumentacionit dhe licencave nga subjektet dhe tregëtarët  që importojnë, magaziojnë dhe tregëtojnë lëndë piroteknike dhe fishekëzjarre. Gjatë kontrollit dhe inspektimit për shitjen të këtyre lëndëve, nuk u konstatuan probleme.

Shërbimet e Policisë do të vazhdojnë kontrollet  në vijimësi për të bërë të mundur  identifikimin e subjekteve dhe kontrollin e tyre për të qenë sa më të kontrollueshëm dhe të ndërgjegjshëm për tregtimin e këtyre produkteve, me qëllim  parandalimin e ngjarjeve në  prag të festave të fundvitit.

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë.Kontrolle për rritjen e parametrave të sigurisë gjatë festave të fundvitit.Shërbimet e Policisë së Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë në bashkëpunim me shërbimet e parandalimit të Zjarreve pranë Drejtorisë së Shërbimit Zjarrfikës, po ushtrojnë kontrolle në subjektet e ndryshme për masat e marra nga ana e tyre në zbatim të kërkesave të Rregullores “Për mënyrën, kushtet dhe kriteret e magazinimit dhe tregeëtimit të lëndëve piroteknike e fishekzjarreve”,Kontrollet kanë vijuar në subjektet në tregun "Çam" për verifikimin e dokumentacionit dhe licencave nga subjektet dhe tregëtarët që importojnë, magaziojnë dhe tregëtojnë lëndë piroteknike dhe fishekëzjarre.Gjatë kontrollit dhe inspektimit për shitjen të këtyre lëndëve, nuk u konstatuan probleme.Shërbimet e Policisë do të vazhdojnë kontrollet në vijimësi për të bërë të mundur identifikimin e subjekteve dhe kontrollin e tyre për të qenë sa më të kontrollueshëm dhe të ndërgjegjshëm për tregtimin e këtyre produkteve, me qëllim parandalimin e ngjarjeve në prag të festave të fundvitit.

Publié par Policia e Shtetit sur dimanche 24 décembre 2017

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje