Tag: shoqeria civile

Protestë kundër rikthimit të vizave, policia rrethon ambasadën e Holandës në...

Një protestë e Shoqërisë Civile pritet të mbahet para Ambasadës Holandeze. Shoqëria Civile kritikon nismën e ndërmarrë nga parlamenti holandez, për të kthyer vizat në...

RAPORTI & EMRAT/ Ja lista e Shoqërisë Civile për në Këshillin...

Në dokumentin e komisionit të Shoqërisë Civile për 4 kandidatët e dërguar Parlamentit për përzgjedhjen e njërit prej tyre si anëtar i Këshillit të...

EMRI/ Rama kap edhe zyrtarisht shoqërinë civile, ja kë ka emëruar...

Që nga dita e sotme Edi Rama i ka vënë edhe zyrtarisht nën kontroll organizata e Shoqërisë Civile. Për këtë, ai ka emëruar si...

VIDEO/ Shqiptarët me parrullën “Drejtësi për djalin tonë”, protestojnë në Tiranë...

Në sheshin përpara Piramidës në Tiranë po protestohet nga një grup qytetarësh dhe përfaqësues të shoqërisë civile, për vdekjen e Florenc Beqirit në një...

Dashamir Shehi tregon me gisht shoqërinë civile: Bashkëpunoi me qeverinë për...

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi tha sot pasdite se shoqëria civile e bllokoi procesin në favor të prokurorit të përkohshëm duke bashkëpunuar me qeverinë....

Pas ‘pilafit’ me Kryeprokurorin, mazhoranca ka 3 kandidatë të shoqërisë civile...

Historia tragjikomike e krijimit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, që ka prodhuar një ngërç të madh institucional dhe po fut në krizë klasën...

VIDEO/ Kryemadhi: Rama po e rrëmben Prokurorin e Përgjithshëm, përjashtojmë shoqërinë...

Hapat që po ndiqen nga mazhoranca për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm, kanë detyruara kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi që të zhvillojë një bashkëbiesdim...

Reforma në drejtësi, ambasadorët  dhe shoqëria civile!

Nga Luan Rama Do të duhej të ishin ngritur me kohë institucionet e reformës në drejtësi, e ndër to, do të duhej të ishte ngritur...