Tag: takimi

Pas takimit me Borchardt, Ademi më e vendosur: 6 përqindëshat nuk...

24 orë pas takimit të gjatë me Ambasadorin e OSBE, Bernd Borchardt, kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ka treguar dhe njëherë vendosmërinë e saj...

FOTO/Ademi zbardh takimin me Borchardt, prezanton projektin e ri me OSBE

Kryebashkiakja ende në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi, ka zbardhur detaje nga takimi dy-orësh me ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Përmes një mesazhi...

LAJM I FUNDIT/Boschard takon Ademin, ja për çfarë biseduan

Ambasadori i OSBE, Bernd Boschard ka takuar Voltana Ademin. Mësohet se Boschard  zhvilloi prej afro 2 orësh një takim me dyer të mbyllura në...

“Zgjedhje të parakohshme po”, Basha i vendosur: Nuk ka Pazar me...

Lideri demokrat teksa është ndalur në Korçë ka treguar dhe njëherë bindjen se vendi do të kalojë në zgjedhje të parakohshme. “30 qershori provoi se...

VIDEO/Takimi me Metën, Basha zbardh bisedën: Folëm për…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se kishte diskutuar me Presidentin Ilir Meta për zgjedhjet e 13 tetorit. "Kreu i shtetit mendon se 13...

FOTO/Takimi i rëndësishëm në Tiranë, Basha me ish-kryeministrin e njohur

Në vijim të takimeve të tij, Lulzim Basha së fundmi ka takuar dhe një person të rëndësishëm i njohur gjithandej. Kreu i PD-së Lulzim Basha...

FOTO/Basha vijon me hapa të tjerë, takime dhe bisedime të rëndësishme...

Lëvizja e fundit  e ndërmarrë nga lideri demokrat është takimi me krerët e Bashkive të Djatha. Kryetari i Opozitës Lulzim Basha po zhvillon takimin në...

Dorëzoi dosjet me shkeljet në 30 Qershor, zbardhen detajet nga takimi...

Ka përfunduar takimi mes kryetares së LSI-së  Monika Kryemadhi dhe shefes së grupit të vëzhguesve të OSBE/ODHIR-it, Audrey Glover. Pas dorëzimit të dosjeve me shkeljet...

DETAJE/Zbardhet takimi i Bashës me strukturat: Mesazhet e 30 Qershorit janë...

Janë zbardhur detajet dhe mesazhet e para nga takimi me strukturat e Partisë Demokratike dhe liderit Basha. Burime nga selia blu, bëjnë me dije se...

Ambasadori Borchardt në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt ka shkuar sot në mëngjes në ambientet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Ambasadori pritet të zhvillojë një...