Tag: shqiptaret

EMRAT/Policia shpall në kërkim 2 të rinjtë shqiptarë, ekzekutuan ish-snajperistin kurd

Policia britanike ka shpallur në kërkim dy te rinj shqiptarë në lidhje me vdekjen e një ish snajperisti kurd në Hartlepool. Hemwand Ali Hussain, 30...

105 kg drogë dhe sasi të madhe parash, zbulohen emrat e...

Janë zbuluar emrat e dy shqiptarëve të arrestuar në Greqi në posedimin e 104 kg kokainë dhe mbi 800 mijë euro cash. Ata janë ish...

Media britanike: Si po e mbysin me kokainë Birmingham-in bandat shqiptare

Beteja e Agjencisë Kombëtare të Krimit në Britani kundër mafies shqiptare që përpiqet “të përmbysë” Birmingham-in me kokainë është e vazhdueshme. Bandat nga vendi ballkanik...

Ekskluzive: Lista e shqiptarëve të Diasporës që u ndalohej hyrja në...

Nga Beqir SINA, New York Ku ishin, shqiptarët nga Shqipëria, Kosova, shqiptarët nga Mali i Zi, Maqedonia dhe Lugina e Preshevës, që u ndalohej hyrja...

Kush është 19-vjeçarja që i prezantoi shqiptarët në Samitin e NATO-s

Studentja kosovare e shkencave politike në Universitetin Karlovi, njëherësh edhe e albanologjisë në Universitetin e Charlesit, Blerta Sejdija, prezantoi shqiptarët në Samitin e NATO-s...

Arratisja e shqiptarëve nga burgu grek, zbardhen detaje të reja

Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me arratisjen e dy shqiptarëve nga burgu i Tirinthas në Greqi. Mësohet se dy shqiptarët janë njëri...

Gjermania kthen gjithnjë e më shumë shqiptarët

Shumica e të dëbuarve në vitin 2018 qenë qytetarëve të vendeve të Evropës Lindore, në veçanti shqiptarë, ukrainas dhe serbë. Këto shifra i njoftoi...

Qëllohen me armë zjarri në trotuar Shqiptarët, një i vdekur

Mediat gjermane shkruajnë se burrat e plagosur të moshës 30 dhe 31 vjeç, u gjetën në Meinestraße në rrethin Wolfsburg Vorsfelde. Zëdhënësi i policisë Sven-Marco...

DETAJE/Sherri i madh për fëmijët në park, plas grushti mes emigrantëve...

Një sherr mes fëmijësh për radhën e lojës në një park në Itali ka përfshirë në debat të ashpër edhe prindërit emigrantë shqiptarë. Ngjarja në...

DETAJE/17 shqiptarë arrestohen në Itali, trafikonin drogë nga Holanda

Eshtë shkatërruar një bandë  e madhe e cila trafikonte sasi droge. Prej orëve të para të mëngjesit në Itali është ndërmarrë një operacion kundër...