Tag: proteste

“Tradhtarë”, Protesta në Tiranë kundër ‘mini-shengenit’, sheshi mbushet me forca të...

“Kosova, zemra e Shqipërisë”, “Rama ik”, “Turp, turp”, “Edvin tradhtar”, janë disa nga thirrjet e protestuesve të mbledhur para Kryeministrisë që janë kundër ardhjes...

FOTO/Studentët i rikthehen protestave, publikohen detajet e organizimit

4 dhjetori do të rikthehen në protestë studentët, pikërisht në vendin ku një vit më parë do të nisnin protestat masive studentore . Sërish për...

Fermerët në Lushnjë lëshojnë domatet rrugëve dhe dalin në protestë, ish-deputetja:...

Fermerët e Lushnjes u grumbulluan sërish për protestën e tyre të radhës, për të kërkuar plotësimin e disa pikave parashturar qeverisë. Ata bllokuan Rotondon...

Protestë kundër ndërtimit të HEC-it në Mat, banorët përplasen me policinë:...

Një protestë është duke u zhvilluar në zonën e Zall Gjocajt në Mat. Banorët e tre fshatrave kanë dalë në protestë për të mos...

FOTO/Gratë e unazës në protestë: Gishti i mesit nuk i ka...

Gratë e Unazës së Re kanë dalë në protestë në kryeqytet kundër ambasadorit të OSBE Bernd Borchardt pas gjestit fyes që ai bëri kundra...

“Do bëhet përleshje e madhe në Laknas”, banorët me hunj në...

Përplasje mes banorëve dhe policisë së shtetit raportohen në  Laknas.  Sipas burimeve nga mediat, tensionet kane nisur pas ardhjes së policisë, e cila kërkon...

Matteo Salvini njofton protestë të madhe antiqeveritare

Matteo Salvini pasi mbeti në opozitë ka paralajmëruar një protestë në 19 tetor. “Më 19 tetor në Romë, një ditë e madhe e krenarisë italiane”,...

Familjarët kërkojnë të zhdukurit në Kosovë, priten protesta

Në Ditën Ndërkombëtare të të Zhdukurve është njoftuar se mbahet një protestë paqësore në Prishtinë. Protesta organizohet nga Shoqata për Dëme të Luftës “Ngritja...

Foto/ Marshimi i qytetarëve nga protesta në Shkodër

Gjatë protestë së zhvilluar sot në qytetin e Shkodrës , vërehet një numër i madh i qytetarëve pjesëmarrës. Droni.al ka siguruar foto ku duket marshimi...

Shkodër/ Protestë kundër trafikantëve të drogës

Ne oren 19.30, ne Shkoder do te kete nje proteste kunder uzurpimit te Shkodres nga trafikantet e droges. Protesta do të mbahet para prefekturë së...