Nuk mbarojnë protestat dhe marshimet, Shoqata e Transportit Publik paralajmëron bllokim të shërbimit

Ndaje

Pas disa protestave qe ndodhen ne çdo cep te Shqiperise, protesta e fundit ishte ajo e shoqerise se Transportit Publik, te cilet jane kategoria e fundit qe ende nuk kane ristartuar me pune.

Qeveria ka vendosur që më 15 qershor të hapet shërbimi i transportit publik por Shoqata e Transportit Publik shprehet se janë drejt falimentimit dhe nuk janë të qartë për mënyrën se si do të veprojmë në kushtet e reja për shkak të COVID-19.

Ata marshuan para Ministrisë së Infrastrukturës  duke kërkuar heqjen e akcizës së naftës dhe TVSH-së.

Heqja e akcizës për sektorin e transportit, do t’i jepte ‘frymëmarrje’ çdo subjekti nënvizon Shoqata e Transportit Publik

Shoqata e Transportit Publik paralajmërojnë përshkallëzim të protestës dhe bllokim të dhënies së shërbimit nëse nuk ka reagim.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje