Tag: proteste

FOTO/Vijojnë përplasjet te sheshi ‘Skënderbej’, policia tërheq zvarrë protestuesit: Nuk lejon...

Ka patur perplasje te forta paraditen e sotme te sheshi "Skenderbej". Raportohet se ka patur perplasje mes policise dhe protestusve nga shoqeria civile. Keta...

Paga e luftës, shpërthen një protestë tjetër në Kuçovë

Punonjësit e një ndërmarrjeje fasonerie në Kuçovë kanë protestuar mëngjesin e sotëm  përpara Drejtorisë Rajonale të Tatim Taksave në Berat për pagën e luftës. Një...

“Nuk jemi furnizuar me naftë”, Peshkatarët në protestë: Po na i...

Jemi ne kohe karantine, por shqetesimet jetike jane me te madhaja sesa frika nga koronavirusi. Sot peshkatarët kanë dalë në një protestë në Portin e...

VIDEO/Mjekët dhe infermierët në Lezhë protestojnë: Nuk morën shpërblimin e premtuar...

Infermierët dhe mjekët e Urgjencës në Lezhë kanë nisur të protestojnë pasi nuk kanë marrë shpërblimin që u është premtuar nga kryeminsitri Rama. Ata...

Naftëtarët e Ballshit “përplasen” me Bashkim Finon, Baçi nxjerr videon: Qeveritarët...

Uzina e Ballshit ka pezulluar punën prej shtatorit, ndërsa kompania që e menaxhon fajëson Bankers Petroleum që sipas saj nuk e furnizon me naftë...

Bojkotojnë mësimin nxënësit dhe mësuesit e Darzezës

Nxënës dhe mësues në fshatin Darzezë të Fierit kanë bojkotuar mësimin prej dy ditësh. Mësohet se shkak sipas prindërve janë kushtet jo të mira...

“Tradhtarë”, Protesta në Tiranë kundër ‘mini-shengenit’, sheshi mbushet me forca të...

“Kosova, zemra e Shqipërisë”, “Rama ik”, “Turp, turp”, “Edvin tradhtar”, janë disa nga thirrjet e protestuesve të mbledhur para Kryeministrisë që janë kundër ardhjes...

FOTO/Studentët i rikthehen protestave, publikohen detajet e organizimit

4 dhjetori do të rikthehen në protestë studentët, pikërisht në vendin ku një vit më parë do të nisnin protestat masive studentore . Sërish për...

Fermerët në Lushnjë lëshojnë domatet rrugëve dhe dalin në protestë, ish-deputetja:...

Fermerët e Lushnjes u grumbulluan sërish për protestën e tyre të radhës, për të kërkuar plotësimin e disa pikave parashturar qeverisë. Ata bllokuan Rotondon...

Protestë kundër ndërtimit të HEC-it në Mat, banorët përplasen me policinë:...

Një protestë është duke u zhvilluar në zonën e Zall Gjocajt në Mat. Banorët e tre fshatrave kanë dalë në protestë për të mos...