Tag: proteste

FOTO/Gratë e unazës në protestë: Gishti i mesit nuk i ka...

Gratë e Unazës së Re kanë dalë në protestë në kryeqytet kundër ambasadorit të OSBE Bernd Borchardt pas gjestit fyes që ai bëri kundra...

“Do bëhet përleshje e madhe në Laknas”, banorët me hunj në...

Përplasje mes banorëve dhe policisë së shtetit raportohen në  Laknas.  Sipas burimeve nga mediat, tensionet kane nisur pas ardhjes së policisë, e cila kërkon...

Matteo Salvini njofton protestë të madhe antiqeveritare

Matteo Salvini pasi mbeti në opozitë ka paralajmëruar një protestë në 19 tetor. “Më 19 tetor në Romë, një ditë e madhe e krenarisë italiane”,...

Familjarët kërkojnë të zhdukurit në Kosovë, priten protesta

Në Ditën Ndërkombëtare të të Zhdukurve është njoftuar se mbahet një protestë paqësore në Prishtinë. Protesta organizohet nga Shoqata për Dëme të Luftës “Ngritja...

Foto/ Marshimi i qytetarëve nga protesta në Shkodër

Gjatë protestë së zhvilluar sot në qytetin e Shkodrës , vërehet një numër i madh i qytetarëve pjesëmarrës. Droni.al ka siguruar foto ku duket marshimi...

Shkodër/ Protestë kundër trafikantëve të drogës

Ne oren 19.30, ne Shkoder do te kete nje proteste kunder uzurpimit te Shkodres nga trafikantet e droges. Protesta do të mbahet para prefekturë së...

“Euronews” : Protesta është kthyer në kauzë për demokracinë në vend

Rrjeti prestigjioz informativ “Euronews” i ka kushtuar një kronikë të posaçme trajtimit të çështjes së Teatrit Kombëtar në Shqipëri dhe debatit që është hapur...

“Nuk e liroj zyrën për 5 përqindshin”, Sakja mbërrin në Bashki,...

Sot pritet të konstituohet Këshilli Bashkiak i Kavajës, por ndërkohë mbështetësit e ish-kryebashkiakut të PD, Isa Sakja janë duke zhvilluar një protestë. Sakja është...

VIDEO/Ish kryeministri bën thirrjen e fortë, shikoni arsyen

Partia Demokratike në Kavajë me anë të një deklarate për mediat shprehet se fton qytetarët e qytetit të Kavajës që nesër në orën 09.30...

Aktori i njohur do të mbajë një shfaqje protestë tek Teatri...

Në skenën e Teatrit Kombëtar, sonte në orën 20 e 30, Mehdi Malka me një shfaqje protestë Sonte, në orën 20 e 30, në sallën...