Tag: policia

Policia rrugore nuk toleron, bën bilancin e javës: 20 shoferë të...

Policia vijon të tregohet e ashpër dhe jotolerante përsa i përket mosrespektimit të rregullave. Mesohet se Policia Rrugore e Tiranës, përgjatë javës, ka monitoruar dhe...

I dogjën makinën, gjyqtari pranon se është e qëllimshme: Ta harrojnë...

Gjyqtari i Shkodrës, Andri Ymeri, të cilit mbrëmjen e djeshme iu dogj makina, teksa ishte parkuar në afërsi të kishës Françeskane, ka deklaruar se...

Arrestohet trafikanti nga Laçi, i gjejnë me vete rreth 4 milionë...

Një 20-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për shpërndarje droge. Në kuadër të operacionit të koduar “Gurra” pas hekurave përfundoi shtetasi...

Alarm për bombë në kryeqytet, policia tregon çfarë zbuloi në çantën...

Policia ka dhënë informacionet zyrtare pas alarmit për bombë në qender të Tiranës. Sipas njoftimit, nuk ka vend per panik, pasi ne çantën e dyshuar...

DETAJE/Policia e Tiranës me dorë të hekurt ndaj të rinjve, dy...

Policia vijon me operacionet për kapjen e personave të cilët merren me trafikimin e lendeve narkotike. Nga operacioni i fundit në Tiranë, ne pranga ranë...

Policia e Shtetit kundër lirimit të Çapjas dhe Çelës: Zhgënjim i...

Policia e Shtetit shpreh zhgënjimin për lirimin e Florenc Çapjas nga Gjykata e Elbasanit dhe të Suel Çelës nga Gjykata e Shkallës së Parë...

Operacioni që çoi në arrestimin e ish-zyrtarëve në Durrës, kapet 32-vjeçari...

Arrestohet një tjetër person i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor të koduar 'Rodoni', i cili  çoi në pranga ish-zyrtarë e zyrtarë...

FOTO/I dënuari për trafik narkotikësh dhunon keq biznesmenen në Lazarat, policia...

Një biznesmene në Lazarat është dhunuar nga një 35-vjeçar, i dënuar më parë për trafik narkotikësh. Sipas policisë, ngjarja ndodhi në një magazinë në lagjen...

Kamerat fiksojnë momentin, si u kap hajduti i aparaturave të sinjalit...

Tre shtetas janë arrestuar për vjedhje dhe procedohen penalisht dy të tjerë për përvetësim të mallrave të vjedhura. Pas denoncimit të marrë nga qytetarët, forcat...

Policia i vihet pas ‘BMW-së’, shoferi nga Kruja ‘bën lojëra’ të...

Një 39-vjeçar nga Fushë Kruja ka përfunduar në pranga, pasi nuk i është bindur urdhërit për të ndaluar. 39-vjeçari ka qenë duke udhëtuar me një...