Tag: lezhe

Pranga 60-vjeçarit në Lezhë, akuzohet për marrëdhënie seksuale me të mitur...

Një ngjarje e rende ka ndodhur në Lezhë, ku një person mendohet se ka abuzuar me një te mitur me aftesi te kufizuar. Sipas policisë,...

Edhe Prokuroria e Lezhës nis hetimet, disa pallate të dëmtuara nga...

Pas Durrësit dhe Tiranës, dhe në Lezhë fillojne hetimet per demtimet e medha qe shkaktoi tërmeti i 26 Nèntorit. Sipas informacioneve, 7 pallate që kanë...

EMRI/Vritet pronari i një televizioni në Lezhë, para dy vitesh i...

Kastriot Reçi, pronari i një televizioni ne Lezhë eshte viktima e sotme në Rrëshen. Sipas informacioneve te para, viktima humbi jeten në spital, pasi u...

DETAJE/Bagazhin me pije alkoolike, pranga dy burrave nga Tirana, kërkuan të...

Dy persona janë kapur në flagrancë pasi transportonin mallra të prodhuara në mënyrë të kundërligjshme dhe i ofruan ryshfet punonjësve të Policisë, me qëllim...

Makina përplas adoleshenten në autostradë, niset urgjent në spital

Një 17-vjeçare ka mbetur e plagosur në një aksident rrugor në autostradën Lezhë-Milot. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 07:45  të mëngjesit të sotëm te "Kryqëzimi...

Gjykatës së Lezhës i vihet shiriti i kuq, dëme në strukturë...

Pas realizimit të dy akteve të ekspertimit janë konstatuar se godina e Gjykatës së Lezhës paraqet rrezikshmëri për të kryer funksione normale, për shkaktë...

I hodhi granatë vjehrrit në oborr, fatmirësisht nuk i kishte hequr...

Një i ri ka hedhur një granatë ofensive në oborrin e vjehrrit. Fatmirësisht nuk i kishte hequr siguresën dhe granata nuk ka shpërthyer.Ngjarja ka...

FOTO/Basha ndalet në Lezhë: Nevojë urgjente për grupe vlerësimi nga inxhinierë...

Lulzim Basha ka vijuar takimet me banorët e prekur nga tërmeti i 26-Nëntorit, ndërsa sot është ndalur në Lezhë. Vetë kryeopozitari ka treguar momentet e...

VIDEO/Kërcënimi i Lleshajt ndaj inxhinierit në Lezhë, Zhupa publikon fotot e...

Bëri bujë ditën e djeshme debati midis ministrit Lleshaj dhe inxhinierit të ndërtimit në Lezhë, i cili po i tregonte hapur problemet qe kishte...

EMRAT/Vodhën banesën e kosovares në Shëngjin, kapen në flagrancë 4 hajdutët

Goditet një grup që kryente vjedhje të banesave në qarkun Lezhë. Në pranga kanë rënë katër persona. Arrestimi në flagrancë i tyre u bë...