Tag: bllokim

Bllokohen 4 makina luksoze në Kakavijë, policia jep detajet e aksionit

Policia kufitare ka bllokuar në Kakavijë, gjatë fluksit te diteve te festave në hyrje dhe në dalje, 5 automjete të vjedhura, 4 prej tyre...

Bora ia shtron në Qafën e Llogarasë, rruga e pakalueshme

Reshjet e dendura të shiut gjatë dy ditëve të fundit i lanë vendit atyre të dëborës në Qafën e Llogorasë. Bora nisi pasditen e së...

Bllokohet sërish rruga nacionale Librazhd-Elbasan, masiv gurë dhe dherash bllokojnë qarkullimin

Ndonëse u desh një vit per te riparuar dëmin që lanë shirat e kaluar, sërish ka bllokim te rruga në aksin Librazhd-Elbasan për shkak...

Situata pas atentatit, prokurori Ndoj merret në pyetje, makina e braktisur...

Mbrëmjen e djeshme, policia gjeti mjetin e braktisur dhe brenda tij gjetën 2 kallashnikovë, të cilët thuhet se janë përdorur në sulmin ndaj mjetit...

“Orikum-Palasë”/Bllokohet për një javë lëvizja e mjeteve, policia njoftim: Zgjidhni rrugë...

Segmenti rrugor Orikum-Palasë do jetë i bllokuar për të gjitha llojet e mjeteve nga sot në orën 21:00 deri nesër në orën 05:00 të...

U shpall në kërkim, reagon pronari i “Gega Oil”: S’kemi kryer...

Administratori i Gega Oil, Paulin Gega, ka reaguar së fundmi, pas informacioneve nga policia se ishte larguar nga Shqipëria për t'iu shmangur detyrimeve ligjore...

Bllokohet ‘Taiwan Center’, nuk jepte kuponin tatimor

Taiwan Center në Tiranë është bllokuar mbrëmjen e djeshme nga inspektorët e Hetimit Tatimor Qendër. Shiriti i tatimorëve është vendosur në kafenenë e qendrës, restoranteve...

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës, çfar po ndodh

Sipas burimeve te Droni.al momentalisht Autostrada Tiranë-Durrës ndodhet e bllokuar. Nje pjese e madhe e  mjeteve vijne nga pjesa e Sukthit në drejtim të qytetit...

Ndaluan transmetimin e këngëve të saj në RTSH, reagon këngëtarja serbe

Autoriteti i Mediave Audiovizive në Shqipëri (AMA) me herët  i ka bërë vërejtje Radiotelevizionit Publik Shqiptar, për transmetimin e këngëve të këngëtares serbe, Ceca. Kjo...

FOTO/AKU bllokon dhjetra ton lëngje frutash, vinte nga Serbia

AKU-ja njoftoi sot se ka bllokuar në Pikat e Inspektimit Kufitar Morinë, Hani i Hotit dhe Durrës, katër ngarkesa me produkte: lëngje frutash, pije...