Tag: bllokim

“Orikum-Palasë”/Bllokohet për një javë lëvizja e mjeteve, policia njoftim: Zgjidhni rrugë...

Segmenti rrugor Orikum-Palasë do jetë i bllokuar për të gjitha llojet e mjeteve nga sot në orën 21:00 deri nesër në orën 05:00 të...

U shpall në kërkim, reagon pronari i “Gega Oil”: S’kemi kryer...

Administratori i Gega Oil, Paulin Gega, ka reaguar së fundmi, pas informacioneve nga policia se ishte larguar nga Shqipëria për t'iu shmangur detyrimeve ligjore...

Bllokohet ‘Taiwan Center’, nuk jepte kuponin tatimor

Taiwan Center në Tiranë është bllokuar mbrëmjen e djeshme nga inspektorët e Hetimit Tatimor Qendër. Shiriti i tatimorëve është vendosur në kafenenë e qendrës, restoranteve...

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës, çfar po ndodh

Sipas burimeve te Droni.al momentalisht Autostrada Tiranë-Durrës ndodhet e bllokuar. Nje pjese e madhe e  mjeteve vijne nga pjesa e Sukthit në drejtim të qytetit...

Ndaluan transmetimin e këngëve të saj në RTSH, reagon këngëtarja serbe

Autoriteti i Mediave Audiovizive në Shqipëri (AMA) me herët  i ka bërë vërejtje Radiotelevizionit Publik Shqiptar, për transmetimin e këngëve të këngëtares serbe, Ceca. Kjo...

FOTO/AKU bllokon dhjetra ton lëngje frutash, vinte nga Serbia

AKU-ja njoftoi sot se ka bllokuar në Pikat e Inspektimit Kufitar Morinë, Hani i Hotit dhe Durrës, katër ngarkesa me produkte: lëngje frutash, pije...

FOTO/4 makina aksidentohen në autostradën Tiranë-Durrës, ka të plagosur

Një aksident ka ndodhur para pak çastesh në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas informacioneve të para, raportohet se katër automjete janë përplasur dhe për pasojë 2 persona...

FOTO/Nga qumështi tek karamelet, AKU ia bllokon produktet marketit në Kamzë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar sot në total 193.2 kg produkte ushqimore të cilave i ka kaluar data e skandencës. AKU thotë se bllokimi...

FOTO/Gjobitet biznesi në Fier, shiste këto ushqime të skaduara

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka bërë disa kontrolle në disa biznese në qytetin e Fierit ku mësohet të jenë zbuluar edhe disa produkte...

DENONCIMI/Frikë nga protesta e madhe, Rama dhe Veliaj ndërpresin shërbimin urban...

Jo më shumë se tre orë nga protesta e opozitës, në qytetin e Tiranës është paralizuar shërbimi urban. Denoncimin e bën një qytetar në profilin...