Bora ia shtron në Qafën e Llogarasë, rruga e pakalueshme

Ndaje
Llogara - Foto Arkiv

Reshjet e dendura të shiut gjatë dy ditëve të fundit i lanë vendit atyre të dëborës në Qafën e Llogorasë.

Bora nisi pasditen e së hënës dhe brenda një periudhe të shkurtër, aksi rrugor u bë i pakalueshëm për automjetet.

Mësohet se borëpastrueset janë nisur për të bërë hapjen e rrugës në këtë aks që lidh Vlorën me zonat e tjera jugore.

Ndërkohë që temperaturat vijojnë të shenojne ulje sidomos në zonat malore dhe ato lindore.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje