Tag: bllokim

“Kërkohen sakrifica”, Paloka sqaron skeptikët për bllokimin e rrugëve: Nuk...

Nënkryetari i PD, Edi  Paloka ka sqaruar të gjithë qytetarët lidhur me protestat që opozita po vijon të mbajë prej javësh. Në një postim në...

DENONCIMI: Ja si KLGJ me urdhër të Ramës po bllokon shqyrtimin...

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar një denoncim në faqen e tij ku thuhet kryeministri Edi Rama po bllokon shqyrtimin e çështjes së Dritan Dajtit në...

LAJM I FUNDIT/ Bllokohen 41,7 ton banane të prishura në Durrës

AKU-ja ka bllokuar 41.7 ton banane të prishura të ardhura nga Kosta Rika. Në njoftim thuhet: “Në kuadër të forcimit të masave për Sigurinë Ushqimore, Autoriteti...

Reshjet e dëborës, rrugët që janë ende të bllokuara

Në disa zona të Shqipërisë ka ende prezencë të dëborës, duke sjellë ende vështirësi në qarkullim. Ministria e Mbrojtjes ka bërë me dije situatën e...

Trashësia e borës deri në 90 cm, izolohen disa fshatra, pezullohet...

Një ndër zonat e cila është mbuluar më së shumti nga dëbora me një trashësi deri në 90 cm është zona e Korçës. Nga informacionet...

‘Të presë nga dreka se kemi mbledhje’, blegtori i bllokuar në...

Deputeti Tritan Shehu sërish ka bërë publike raste të situatës emergjente në qarkun e Gjirokastrës. Ai i referohet dy blegtorëve të cilët kanë mbetur dhe...

Temperatura të ulëta dhe prezencë të akullit, akset rrugore që kalohen...

Temperaturat e ulëta vazhdojnë ende të mbërthejnë vendin tonë, teksa ka prezencë të akullit që përbën dhe rrezik për qarkullimin e automjeteve në akset...

Reshjet e dëborës, bllokohen 115 familje në Dibër

Reshjet e dëborës kanë pushtuar një pjesë të madhe të vendit. Edhe pse në njoftimin e saj ARRSH ka njoftuar zhbllokimin e akseve dhe mirëmbajtjen...

VIDEO/Përshkallëzohet protesta, studentët bllokojnë rrugët në kryeqytet

Studentët kanë përshkallëzuar protestën e tyre ashtu si kishin paralajmëruar. Një pjesë e tyre kanë bllokuar akset rrugore kryesore të kryeqytetit, duke paralizuar qarkullimin. Një pjesë...

Tiranë, AKU bllokon 2.5 ton peshk dhe karkaleca të ngrirë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një sasi prej 2.5 ton peshk dhe karkaleca të ngrirë të degraduar nga kushtet e ruajtjes si dhe...