Qyteti grek pranë Shqipërisë hyn në karantinë, në alarm për rastet e reja

0Shares
0

Greqia po përballet me një valë të dytë infektimesh me koronavirus. Kozani, qyteti pranë Shqipërisë është zona e parë që futet në nivelin më të lartë të alarmit.

Sipas autoriteteve në  Kozani ka 227 raste aktive dhe kjo ka sjellë edhe bllokimin e zonës.

Nënkryetari i Bashkisë së Kozanit, Costas Kyriakidis, foli për një situatë të vështirë në Protothema, duke theksuar se “një muaj më parë nuk kishte asnjë shqetësim. Sipas tij, ky zhvillim është për shkak sepse masat nuk respektohen.

Ai, megjithatë, shprehu shqetësimin për vazhdimin e funksionimit të shkollave.  “Duhet të kishte pasur masa edhe në to, pasi është e mundur të merren mësime në internet, siç ishte bërë në periudhën e mëparshme. Meqenëse jemi në zonë të kuqe, ati gjithashtu duhej të mbylleshin “, tha ai.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje