Koronavirusi, anulohet Eurovision 2020 që do të mbahej në Rotterdam

Ndaje

Eurovizion 2020 është anuluar për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e koronavirusit.

Kështu, evenimenti më i madh i këngës në Evropë bëhet eventi kulturor më me “profil më të lartë” që anulohet për shkak të koronavirusit.

Kujtojme se Arilena  Ara do te perfaqesonte Shqiperine pas shume polemikash me festivalin e Kenges.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje