“Çfarë perfeksioni demokratik”, Ish-ministri bën ironi: Kemi dhe fytyrë të shajmë grekët, pa le

Ndaje

Ish-ministri Ylli Manjani e quan perfeksion demokratik, atë që ndodhi me zgjedhjet ne Greqi.

Duke e krahasuar atë me situatën tonë, Manani thotë se çdogjë rrodhi si duhet dhe populli vendosi lirisht.

Çfarë perfeksioni demokratik! Grekët, dje bënë zgjedhje sot formuan qeverinë e re!As KQZ, as ODIHR, as Palmer, as Mogherini, as ambasada e as lesh.As blerje votash, as sherre komisionerësh. Punonjësve të shtetit s’u ndjehet zëri e as ka zë që ti kërcënojë.

Votim i lirë, numërim i shpejtë, rezultat e ndershëm!

Thjesht demokraci!  E pastër sa më ska!

Humbësi largohet. Fituesi urohet. Populli vendos.

Askush nuk mban e as merr me zor pushtetin!

Dhe kemi dhe fytyrë të shajmë Grekët, pa le”,-shkruan Manjani.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje