EMRI/Vrasja me armë në Mat, identifikohet autori, policia në kërkim të tij

Ndaje

Është identifikuar autori i krimit të dyfishtë në Mat.

Sipas të dhënave nga policia autori i dyshuar është shtetasi Kujtim Koxha, i cili është shpallur në kërkim dhe forcat e policisë i janë vënë tashmë nga pas për ta kapur dhe arrestuar.

Ngjarja ndodhi para pak minutash, ku të vdekur mbetën dy punonjës të Bashkisë, ndërsa një tjetër është i plagosur rëndë.

Sipas burimeve jo zyrtare, ka pasur një konflikt mes dy lagjeve, për një rrugë, dhe punonjësit e bashkisë konkretisht shoferët ndodheshin aty për të zgjidhur problematikën.

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se tre punonjës të Bashkisë së Matit kishin shkuar në fshatin Shëlli për të hapur një rrugë të zënë nga një banor i zonës.

Në momentin që janë ulur në lokalin e fshatit për të drekuar ata janë qëlluar me automatik pikërisht nga personi që kishte zaptuar rrugën. Për pasojë dy prej tyre kanë humbur jetën dhe një i tretë është plagosur.

Loading...

Leni një përgjigje