Tag: mat

VIDEO/Gërryen shtratin e lumit Mat dhe marrin zhavorrin, gjoba dhe procedim...

Kontrollet nga policia kane vijuar dhe pergjate lumit Mat. Burime nga policia njoftojne per procedim penal dhe gjoba te larta. Sipas policise, dy persona jane...

Merr flakë shtëpia në Mat, plagosen çifti i bashkëshortëve me dy...

Katër anëtarë të një familje në Mat mbetën të lënduar ndërsa banesa e tyre u përfshi nga zjarri. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:55...

“T’i hiqet mandati”/PD i çon emrin tjetër Prokurorisë, kush është kryebashkiaku...

Partia Demokratike kërkohen heqjen e mandatit për një tjetër kryebashkiak të PS-së. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, kërkoi verifikimin e menjëhershëm...

Tmerrohen banorët në Mat, kopeja me ujq të uritur futet në...

Një kope ujqërish raportohet se janë futur në oborret e banesave në fshatin Karic të njësisë administrative Baz në bashkinë e Matit. Sipas banorëve nuk...

Protestë kundër ndërtimit të HEC-it në Mat, banorët përplasen me policinë:...

Një protestë është duke u zhvilluar në zonën e Zall Gjocajt në Mat. Banorët e tre fshatrave kanë dalë në protestë për të mos...

Gjendet i vdekur një person në Kurbin, detajet e para

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në fshatin Skuraj. Kanë qenë banorët ata që kanë vënë re kufomën në lumin që...

Mati drejt perplasjes, socialistet antimiting, provokojne protesten

Në një kohë kur opozita e bashkuar te drejtuar nga Partia Demokratike dega Mat, po zhvillonte marshimin-protestë ne qytetin e Burrelit kundër farses elektorale...

Mat, qytetarët, protestë kundër pranisë së madhe të policisë speciale

Situata ka qenë e tensionuar sonte edhe në Burrel. Forca të shumta të policisë speciale kanë mbërritur në këtë qytet në vijim të skemës...

VIDEO/”Sa ndryshojmë ne nga Rilindja”, pamjet që tregojnë shumë për demokratët

Opozitarët gjithmonë janë etikuar nga mazhoranca si iniciatorët e dhunës, provokatorë dhe shkatërruesit e paqes, por e kundërta duhet thënë në shumicën e rasteve,...

“Dy persona me maska na shoqëruan”, del fotoja e ish-deputetes dhe...

Ish-deputetja Dhurata Çupi ka dalë nga komisariati numër 16, teksa u shoqërua pas përplasjeve gjatë paradites në KZAZ-në numër 16 në Burrel, ku mbështetësit...