Tag: ZGJEDHJET

Hetimi për koncesionin e parkimeve në Vlorë, ish-kryetarit të Bashkisë i...

Shumë pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet vendore të 2019 dhe vemendja është tek kandidatët për kryetarë bashkie. Në fakt, përgjimet e fundit dhe skandalet...

Ish-ministri denoncon: Punonjësit e administratës kanë filluar të mbledhin votat

Ish-ministri Ylli Manjani tregon se ka shumë njerëz që i shkruajnë duke zbuluar se ka shumë mësues e punonjës OSHEE të cilët kanë filluar...

‘Si do e shkulim nga aty atë p****’, dalin mesazhet e...

Zgjedhjet vendore ndonëse dhe disa muaj larg, janë padyshim çështja që vë në punë partitë politike. Kur flasim për to, kemi parasysh gjithë  përpjekjet...

Zgjedhjet vendore, zbulohet slogani i LSI

Lëvizja Socialiste në Integrim gjatë konventës së sotme ka prezantuar dhe sloganin me të cilin do të vijë në zgjedhjet e ardhshme vendore. 'Shqipëria, shtëpia...

Pas Merkelit vjen një tjetër grua, ja kush është pasardhësja e...

Bashkimi Kristian Demokrat i Gjermanisë, i cili është në pushtet,  ka zgjedhur Annegret Kramp-Karrenbauer si kreun e saj të ri, duke i dhënë fund...

Kandidat për Tiranën? Ish-ministri ka një sqarim për zgjedhjet vendore

Ish-ministri Manjani u përmend nga Monika Kryemadhi si një kandidat i mundshëm për zgjedhjet vendore të vitit 2019 për Tiranën. Vetë Manjani ka vendosur të...

Përfundojnë zgjedhjet, cilët janë kryetarët e rinj të PD në rrethe

Disa prej degëve të Partisë Demokratike, në qarqet e mëdha të vendit kanë përfunduar këtë fundjavë procesin e zgjedhjeve për kryetarët e partisë. Këta janë...

Demokratët marrin kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve, çfarë do të thotë...

Demokratët  kanë marrë kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve në zgjedhjet e 6 nëntorit, që sollën një goditje ndaj Presidentit Donald Trump. Duke marrë kontrollin e...

Dekretohet data, ja kur do të mbahen zgjedhjet vendore

Presidenti Meta dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore. Është vendosur data 30 Qershor 2019, ditë e dielë. Njoftimi D E K...

Zgjedhjet vendore, Luan Rama tregon çfarë i kërkoi Metës: S’ka rëndësi...

Zv/kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka dhënë një deklaratë të shkurtër  për mediat pas takimit që zhvilloi me Presidentin Meta lidhur...