Tag: ZGJEDHJET

TABELAT/ Itali, ja rezultati përfundimtar i zgjedhjeve, si ndahen vendet në...

Zgjedhjet rajonale në Itali kanë përfunduar, së bashku me numërimin e votave dhe ndarjen e ulëseve si në Senat ashtu edhe në Dhomën Deputetëve....

REZULTATET PARAPRAKE/ Zgjedhjet në Itali, fitues koalicioni Qendra e Djathtë dhe...

Deri tani janë numëruar 85 për qind e qendrave të votimit në Itali dhe rezultati është: Për Senatin Në 51.737 qendra votimi nga 61.401, pas numërimit...

ANALIZA/ Italianët e zhgënjyer votojnë për kaosin

Nga Bernd Riegert - DW Sistemin e vjetër politik italianët e mbyllën në sirtar. Pas zgjedhjeve triumfuan populistët, si majtas ashtu edhe djathtas. Por ata...

LISTA/ Ja kush voton sot për të zgjedhur Presidentin e ri...

Futbolli shqiptar zgjedh sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme si dhe anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv. Forca të shumta...

PROGRAMI/ Sot Asambleja e FSHF-së zgjedh Presidentin e ri, ja 5...

Ditën e sotme zgjidhet drejtuesi i qeverisë së futbollit shqiptar për 4 vitet e ardhshme. Në orën 9.00 në Hotel Adriatik, në Durrës, fillon...

Rama mbledh Kryesinë, ja ultimatumi i tij

Është zhvilluar sot paradite mbledhja e Kryesisë së PS-së me dyer të mbyllura. Burime nga mbledhja thanë se kryetari Edi Rama ka kërkuar që...

EMRI & FOTO/ Zgjedhjet te Histori-Filologjiku, ja Dekani i ri i...

Janë zhvilluar sot zgjedhjet për Dekanin e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, nga ku ka dalë fitues Profesor, Doktor Sabri Laçi. Pedagogu i njohur i...

EMRAT/ Fakulteti i Historisë zhvillon nesër zgjedhjen e parakohshme për dekan,...

Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë zhvillon gjatë ditës së nesërme (e enjte) zgjedhjet e parakohshme për dekanin e fakultetit. Zgjedhjet vijnë për shkak se dekania...

Zgjedhjet për kreun e Cosa Nostra – Policia “prish” procesin,...

Policia italiane prish zgjedhjet në kupolën e Cosa Nostras. Të paktën 27 persona kanë përfunduar në pranga nën akuzën e pjesëmarrjes në organizata mafioze,...

REZULTATE/ Ja si ndahen paraprakisht 38 komunat e Kosovës

Në bazë të rezultateve paraprake të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (të cilat mund të ndryshojnë pas publikimit të rezultateve përfundimtare), partitë politike kanë fituar: Lidhja...