Tag: xhacka

Forca Detare me komandant të ri, Xhaçka zbulon emrin

Gjeneral brigade Ilir Xhebexhia do të jetë komandanti i ri i Forcave Detare të Shqipërisë. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka  ka bërë me dije lajmin...

FOTO/’Xhaçka pas kthimit nga Kakavija, ”pikëllohet” për shqiptarët në hotelin me...

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçkadoli para kamerave dhe kur u pyet për situatën në Kakavijë dhe Kapshtice ajo tregoi se ishte e pikelluar. Mesa duket...

“Alo Edi, Alo Xhaçka”, PD tjetër denoncim: Shqiptarët pa bukë, ju...

Partia Demokratike ka pyetur sot drejtpërdrejt qeverinë për një tender 1.5 milionë euro. Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj tha se Ministria e Mbrojtjes drejton Rezervat...

“Nuk na duhen këto patetizma”, Luarasi: Nuk na bën mirë një...

Iris Luarasi ka habitur me deklaraten e saj ndaj reagimit të shtetit pas tërmetit të  26-Nentorit. Ajo tregoi se e ka parë me sy...

Ish-deputeti nuk lë prapa as Xhaçkën: Ministrja e Mbrojtjes të përgjigjet...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka kritikuar ashpër ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçkën. Me një shënim në “Facebook”, Vasili i rikujton Xhaçkës...

Xhaçka sjell në jetë fëmijën e dytë, zbulohet gjinia

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka është bërë nënë për herë të dytë.Burimet kanë bërë të ditur se gjatë orëve të natës erdhi në jetë...

Meta kërkoi masat konkrete, Xhaçka: Provën e seriozitetit e ke tek...

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka i ka kthyer përgjigje shqetësimit të P residentit Ilir Meta lidhur me letrën e dërguar për masat e marra...

Të plagosurit në Letoni, majori Tanushi në gjendje të rëndë shëndetësore

Vizita e ministres Olta Xhaçka në Letoni ka zbuluar dhe gjëndjen shëndetsore të dy efektivë të tjerë pas incidentit të rëndë ku mbeti e...

Pas votës kundër SHBA, qeveria nderon me dekoratë një amerikan

Një zyrtar amerikan e ambasadës në Tiranë u nderua sot me një dekoratë vetëm pak javë pasi Shqipëria votoi kundër SHBA në OKB. Pavarësisht...

1000 te shpetuar/Kthehen ne Durres edhe 2 vajzat e “Orikut”

Anija “Oriku” pjesë e Flotës Detare shqiptare është kthyer në atdhe pas një viti qëndrimi në detin Egje, pjesë e operacionit të NATO-s “AEGEAN...