Tag: uji

VIDEO/PD nuk i ndahet Veliajt: Mashtrimi me ujin e pijshëm dhe...

Në fokus të akuzave të PD ka qene ndër të tjera dhe mungesa e ujit në kryeqytet, problem qe PD ia ka faturuar kryetarit...

“Tirana nuk ka ujë se qytetarët lahen çdo ditë” PD bën...

Oriola Pampuri i ka kthyer pergjigje zv.ministrit te Infrastruktures, i cili me heret per te justifikuar mungesen e ujit, u perpoq te bente me...

VIDEO/”Qytetarët pa ujë”, PD i kthehet Veliajt: Po gënjen për cilësinë,...

Ka disa ditë që qytetarët në Tiranë po vuajnë mungesën e ujit, problem që përsëritet dhe ka pasoja të rënda në jetën e përditshme...

Thellohet problemi me ujin në Tiranë, defekt i rëndë në Bovillë,...

Kryeqyteti i Shqipërisë prej disa ditësh vuan nga mungesa e ujit, dhe denoncimet kanë qënë të shpeshta, sa dhe pati raste të qytetarëve të...

Infeksion nga uji në autobot, Instituti i Shëndetit publik jep sqarime:...

Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar pas  lajmit se uji që shpërndahet me bote ka përmbajtje salmonele çka ka sjellë shtimin e rasteve në...

DENONCIMI/”Vajza 22 ditë në spital për shkak të ujit me bote...

Mungesa e ujit të pijshëm ka shtyre qytetaret te blejne ujin në autobote, por kjo jo gjithmonë eshte zgjedhja me e mire. Shpeshherë autobotet...

“Mashtrues si këta nuk ka”, Denoncimi i fortë: Po paguajmë faturën...

Ish-kryeministri Berisha i është referuar një mesazhi të një qytetari dixhital i cili i ka shprehur shqetësimin e banorëve në Tiranë lidhur me mungesën...

Vendimi, taksa e banesës shkon tek fatura e ujit

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Tiranë do të mbledhë taksën e banesës në kryeqytet. Sipas një projektvendimi të Bashkisë së Tiranës, e cila kaloi pasditen e...

TARIFAT/ Tiranë, rritja e faturave të ujit bëhet fakt, banorët kujtohen...

Qytetarët e Tiranës thonë se faturat mujore të ujit u janë rritur, jo vetëm nga rritja e çmimit të ujit, por edhe të taksave...

Edi Rama lajmëron masa të tjera shtrënguese për qytetarët, për cfarë...

Kryeministri Edi Rama lajmëroi sot masa të tjera shtrënguese për qytetarët shqiptarë nëse nuk do të lidhin kontratat për përdorimine ujit të pijshëm. Duke...