DENONCIMI/”Vajza 22 ditë në spital për shkak të ujit me bote në Tiranë”

Ndaje

Mungesa e ujit të pijshëm ka shtyre qytetaret te blejne ujin në autobote, por kjo jo gjithmonë eshte zgjedhja me e mire. Shpeshherë autobotet jane te pakontrolluara dhe sjellin problem, pasi aty ka burime infeksionesh qe shperndahen permes ujit.

Nje rast i tille, eshte është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha i cili i referohet një mesazhi te qytetarit dixhital. Sipas rastit, fëmija ndodhet në spital prej 22 ditësh, dhe shkak eshte bërë infektimi nga salmonela e perhapur në bote.

DENONCIMI I PLOTE

Miq, Lal Plehu me hajnat e tij organizou gjate te gjithe veres shitjen e uijt te Selites te pijshem me bote te banoreve ne shume zona te Tiranes. Per kete qellim dhjetra e dhjetra bote mbusheshin me uje ne pikat e garantuara per kete qellim vjedhje nga vet ujesjellesi, drejtori i te cilit ndante fitimin direkt me Lal Plehun.

Nga infektimi i boteve me salmonela, ne Tirane shpertheu nje salmoneloze qe preku mijra femije dhe te rritur, shkaku i te ciles ishte uji me salmonel i boteve. Pas kesaj pra, pasi e kishin shitur si uje te pijshem per mbi 2 muaj rrjesht dhe kishin infektuar mijra qytetare kryesisht femije, mafia e ujit te infektuar me ne krye Lal Plehun njoftoi se uji i boteve nuk ishte i pijshem. Ky eshte nje krim i vertet! Por mafia veten nuk e heton!

Lexoni mesazhin e qytetares dixhitale, vajza e te ciles mori infeksion te rende nga uji i infektuar i mafies se Lal Plehut! sb

Zoti Berisha dua te denoncoj me forc te madhe gjendjen e rrezikshme ne Tiran , dhe cfar me ndodhi mua qe erdha pushime me vajzen invalide …. jetoj te Fresku dhe u llahtarisa nga papastertia dhe mungesa e ujit dhe furnizimi me uje te infektuar me bote , e bera problem ne fb gjendjen e rrezikshme dhe thash pse kto prinder nuk e ngrejn zerin per gjendjen e frikshme qe Kryetari i Bashkis Erjon Velia ka katandisur Tiranen …vajza me mori nje mikrob te rrezikshem dhe ndodhem ne spitalin e Greqis ktu e 22 dit …. mjeket u detyruan te nderhyjn me operacion sepse mikrobi ka kaluar ne mushkri …. u nisa urgjent per greqi sepse pash qe vajzes nuk i binte temperatura … dmth erdhem per pushim dhe morem mikrob te rrezikshem ???? Dua qe prinderit te ngrejn zerin fort per jeten e femive te tyre , te mos e pesojn si e pesova un me vajzen time … mungesa e ujit dhe papastertia esht shum e rrezikshme …’

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje